Břišní tance v Centru Pohody.
 

Jiřina Míková + Tereza Dvořáčková
.

Novinky: prodej výukové VHS a DVD Orientální břišní tanec po česku17.5. vystoupení v Divadle 29. Více na konci této stránky.

:Jmenuji se Jiřina Míková-Řeháková a na fotce jsem v zelených šatech s kamarádkou Terezou. Jako lektorka břišních tanců působím od r.1999. Narodila jsem se v r.1952, dříve jsem hodně sportovala a teď zase tancuji.Břišní tance mají báječné účinky a navíc je  spojuji s psychoterapií a s reiki– těmi se zabývám od r.1995t. A vše se tak krásně doplňuje. Psychika nám formuje fyzické tělo a pohyb má zase úžasný vliv na psychiku. A tak se cítím jako jedna z prvních lektorech břišních tanců tělem a duší.

V září a v únoru se pravidelně otevírají nové čtyřměsíční kursy pro začínající a po přestávce pokračují kursy pro pokročilé. Břišní tance jsou opravdu oblíbené, dá se už říci, že to není módní výstřelek. Do centra chodí zhruba 250 žen týdně, jsou zde začínající, pokročilé a pokročilé II, tancují maminky s miminky. Novinka jsou tancující “boubelky” a děvčátka základních škol.
Kurzy v Centru Pohody

Jiřina Míková - Řeháková
Proč jsou břišní tance tak oblíbené? Báječně uvolňují a zároveň zpevňují naše těla. Krouží se hlavou, hrudníkem, pánví a rotuje se v pase – to se uzdravuje páteř.
Ruce se učí jemnosti a ladnosti a u nohou mládnou asi nejvíc kotníky a klenby – tancuje se hodně po špičkách.
A v pánvi je náš nejsilnější energetický potenciál, který se zde báječně aktivuje. Břišním tancem mládneme, získáváme sebevědomí a tolik si uvědomujeme, že jsme ženy. Nejsou to fráze. Hodně se napsalo, jaký báječný vliv mají pohyby tohoto tance na zdravotní stav, hlavně na páteř a orgány v pánvi. Zdůraznila bych ráda vliv na psychiku. Při břišním tanci se probouzí opravdová žena, žena, která tancuje chvilku s jemným půvabem a pak přechází do výrazných razantních pohybů pánví, za chvíli zase tancuje hravě a vesele, pak zase svůdně a vášnivě.
Taková je celistvá žena. Taková žena umí v životě něžně pohladit a zároveň být pevnou oporou. Součástí kursů jsou proto meditace relaxující a meditace rozvíjející vnitřní krásu ženy. Krátké přednášky o souvislosti psychiky a těla, o vztazích, o sexualitě. Hodně žen a jejich partnerů si chválí zlepšení v sexuálních prožitcích. Občas si zabubnujeme na šamanské bubny, které probouzí naši přirozenost, hrajeme na tibetské mísy a ty nás harmonizují. Nelze přehlédnout, že zde je uspokojena naše ženská marnivost, většina žen si postupně opatřuje, často si sami zhotovují, krásné obleky a cinkající pásy a náramky.
Bára Chaloupková

Kamila Vršovská.
Začátečnice se učí jednotlivé základní pohyby, v pokročilých se učí navazovat a koordinovat více pohybů najednou- tady se rozvíjí rovnováha mezi pravou a levou mozkovou hemisférou. Tancujeme se závojem a budeme přidávat další prvky.Od prvních kostrbatých pohybů až po skladby. Máme za sebou úspěšná vystoupení na diskotékách a večírcích.
Ženy z pokročilých kurzů tančí na předtančeních na plesech, i na soukromých akcích. Je to způsob, jak ukázat emoční taneční projev obecenstvu zvyklému na přesné figury klasických tanečních směrů. .
Předtančení na akcích
Protože břišní tanec je zároveň energeticky nabíjejícím cvičením, je vhodné po něm zařadit některou uvolňovací techniku jako je např. hra na tibetské mísy neb meditace. .
Meditace po břišním tanci

Délka : 70 min

Obsah: Výuka prvků

            Tanec těhotných a maminek s dětmi

            Hrátky s tancem

            Choreografie

            Meditace

Cena: DVD 480 Kč, VHS 350 Kč

 

 

 

Fotografie z natáčení

Tady jsou zachyceny okamžiky z druhé fáze z natáčení, z jarního parku.

Táta Michal si dal práci, než se Ivetka odhodlala. Zato brácha Lukášek neodporoval a mamče Kamče v náručí držel. Asi po hodině se Ivetka odhodlala a s námi si v houfu zatancovala a kameramani nenápadně točili....Byl teplý květen a v parku se v přestávkách příjemně odpočívalo. Přišli povzbudit někteří nejbližší. Na pomoc k uvolnění byl i lahodný koňak. Při prvním natáčení v interiéru totiž tréma  udělala své.

Představy kameramanů se často lišily od mých představ- kdo má pravdu? Technika či cit? Ale vzájemné povzbuzování vyústilo v dobrou týmovou spolupráci.

Po natáčení do střihárny...uf...v malé kukani střihárny dlouhé a dlouhé hodiny trpělivé a mravenčí práce. Nezávidím střihačům.

"Kazeta je na světě".Je všestranějším obsahem a je v ní kus něhy a krásy.

     

       

   

Orientální tanec - 17.května od 19 hod v Divadle 29, ul.Anežky České. Ukázky břišního tance, se závojem, se svíčkami, s vějířem, tango s břišním tancem. Jako hosté vystoupí skupina z Jablonce n.N. a z Ústí n.O. Vstupné 90 Kč, předprodej na tel.606 656 127.