Co je Reiki energie.

V mnoha knížkách se dočtete, Reiki je životodárná, vše prostupující, léčivá energie. Dočtete se také, že si jí lidé mohou rukama směrovat do určitého místa na těle, orgánu, stromu, nebo květině v květináči. Já jsem si ji pojmenovala vesmírná láska.

Mým cílem není přesný popis ani přesná definice této energie. Mým cílem je naučil lidi tuto energii cítitt a pracovat s ní. O tom, co se s energií reiki dá všechno dělat, se raději dozvídám ze své praxe a od svých žáků, kteří schopnost pracovat s reiki dále rozvíjejí, než z knížek. Je pro mne cennější, když se mi podaří na semináři otevřít posluchače tak, aby energii vnímali a dále rozvíjeli své schopnosti.

K reiki energii mám respekt, protože vím, co všechno se s její pomocí dá dokázat. Zrovnatak si ale uvědomuji, jak málo zatím dokážeme tuto energii používat. Sama se cítím v tomto směru stále žákem, i když v tomto oboru pracuji již řadu let.

Byly kdysi doby, kdy lidé tuto energii dokázali ovládat lépe než dnes a je jen na nás, zda se dopracujeme na úroveň jejich umění. Byli mezi nimi lidé, kteří dokázali převést svůj lid přes moře suchou nohou, lidé, kteří dokázali uzdravovat rány přiložením rukou, nebo vystoupit z těla, když byli přibíjeni na kříž. Asi bych měla připomenout, že nic není tak růžové, jak to na první pohled vypadá. V historii to měli lidé, kteří s energiemi uměli pracovat, dost těžké. Pro ostatní lidi je to neznámá věc a proto z toho mají většinou strach. Proto byli tito mistři perzekuováni snad všemi režimy a jejich umění se snažily vládnoucí kruhy dostat pod kontrolu, nebo jej vysunout na okraj společnosti. Tenkrát učení mistrů nedokázal nikdo vysvětlit. Věda na tehdejší úrovni uměla spočítat kolik kapaliny je potřeba vytlačit, aby loď unesla náklad, nebo jak silný musí být trám, aby unesl střechu paláce. O kvantové fyzice tenkrát lidé nevěděli, a proto dávným mistrům přisuzovali nadpřirozené schopnosti.

Nic nadpřirozeného na práci s energiemi není. Každý z nás denně pracuje s energiemi během každodenního života. Podvědomě si pohladíme spálené místo na kůži, bolavé koleno, rukama držíme bolavou hlavu či zub. Podvědomě občas lidé spojí ruce v klíně, aby uzavřeli energetický okruh a stejně podvědomě se batole stulí do mámina klína.

Než začnete číst knížky o reiki, zkuste si sednout někam na příjemné místo, zkuste se tam zcela uvolnit a nechte na sebe to místo působit. To, co ucítíte, patří k "Reiki".

V běžném životě můžete reiki používat k mnoha praktickým účelům. Můžete sobě i druhým pomáhat při léčení nemocí, můžete si v obchodě vybrat třeba šampón, který vašim vlasům svědčí, reiki můžete posílat třeba zkoušce či důležitému jednání. Reiki energií můžete ale změnit i chuť a kvalitu vína, nebo opravit auto.

Poznala jsem další energetické systémy, ale mám k nim výhrady, protože blokují srdce. Stále mě to vrací k reiki. Reiki přijímáme stále všichni, každá buňka v těle ji potřebuje ke své funkci, tak jako auto potřebuje benzin. Pokud poznáte principy energetického systému v těle - a tady je potřeba vycházet i z kvantové fyziky- pak tréninkem dokážete rozvíjet tyto schopnosti a naučíte se přijímat energii ve větším množství. Tělo má regenerační schopnost- podle lékařů si za 24 hod vytvoří mnoho tisíc nových buněk a zbaví se nemocných. Množství obnovených buněk závisí na příjmu energie. Tak jako tréninkem zlepšíte běh či jízdu na kole, zvyšujete přísun energie, zvětšujete regenerační schopnosti a zpomalujete stárnoucí procesy. Zvýšený přísun energie může obnovit zablokovaný tok na určitých místech, obnoví se opět energetická výživa v nemocných oblastech a místa se uzdravují.

Uvedu některé příklady ze své praxe. Čtyřicetiletý muž měl několik let při chůzi vystřelující bolesti v kříži až do nohy, že se musel občas zastavit a odpočinout si v podřepu. Po 14 hodinových terapiích je 7 let v pořádku. Bolestivý tenisový loket - léčba cca 3x týdne po 15 min. po 3 měsíce. Loket funguje normálně už 8 let. Zborcená klenba na nohou a vybočené palce k ostatním prstům. Obě nohy reikovány cca 15 min, lehké zvednutí klenby a návrat palců o 15-20 stupňů.

Některá místa jsou díky změnám v psychice více připravena na uzdravení, některým místům se musíte věnovat více. Taky záleží na vaší "formě".

U mladé ženy po 4 terapiích v období 2 měsíců ustaly velké bolesti v kyčli. Reiki terapie byla spojená s regresí. Porod ženy, rodící po druhé - po 13 hod. se uvažovalo o císařském řezu. Po reiki terapii na dálku a regresi v zastoupení byla holčička za hodinu na světě. Atd...

Hezké zážitky s Reiki     Jiřina.