Vítejte!

 

 

Jmenuji se Jiřina Řeháková, pracuji v Centru pohody Pardubice jako psychoterapeut, mistr Reiki a lektorka břišních tanců..

Od roku 1995 se zabývám prací s energií reiki a hledám možnosti jejího praktického využití v běžném životě. Reiki jsem se učila u třech mistrů, Oldřich Látal, Marry Hall, Bronislava Volková. Paní Volková mě iniciovala na mistra reiki.

Po dvou letech práce s touto energií jsem ji začala používat ve spojení s technikami hlubinné psychoterapie, jako jsou regrese, rodinné konstelace, holotropní dýchání, a pod. Praktické zkušenosti mě přesvědčily, že toto spojení bylo správné, a dodnes tyto metody používám jako základ při psychoterapiích ve svém centru v Pardubicích.

Jako doplňující metody používám techniky jako jsou tibetské mísy, automatická kresba. tarotové karty, mandaly, šamanské bubny, muzikoterapii, a pod.

Další stránky na tomto www vám napoví více o základních používaných technikách. Rovněž na nich najdete náplň jednotlivých kurzů a program centra na další půlrok dopředu.

Můžete se objednat jak na osobní terapie tak na semináře, kde si používané metody osvojíte. Pokud člověk chce a má tu vůli na sobě něco změnit, může si pomocí těchto technik uzdravit fyzické tělo a psychiku, včetně tzv. vrozených vad, vylepšit vztahy, zlepšit komunikační dovednosti, atd. Není to cesta rychlá, ale účinná. Základním principem je, že každý uzdravuje sám sebe a terapeut je průvodce.

Vítejte v Centru Pohody      Jiřina.

Jak na Koronavir

Jedna z ověřených možností, jak si posílit imunitu, je tato:
Životní energie je měřitelná. V r.95 změřili ve vídeňském Institutu pro aplikovanou biokybernetiku a výzkum zpětných vazeb lidskou sexuální energii. Byla změřena počítačem PCE-SCANNER, kde se odráží hodnoty jak mozkového pole, tak i pole tělesného. Na základě svého výzkumu navrhují toto cvičení pro obě pohlaví:
Stahováním svalu (PC) pobococcygeus (spodní pánevní sval, osmička, která jedním obloučkem obtáčí genitálie a druhým konečník) začíná proudit energie postupně do celého těla. Tento sval je jediný, který je generátorem energie. Má největší přímé energetické spojení jak se srdcem a s mozkem, konkrétněji s místem kolem hypotalamu. Pokud nebudou v těle překážky, a budeme lehce cítit, že proudí až nahoru, tato energie nám dává obrovskou regeneraci a tím i imunitu. Nemusím připomínat, že daleko větší energetický potenciál vzniká při milování.

Doporučená cvičení:
1.Sedíme, stojíme či klečíme s rovnou páteří.
2. Jazyk přitiskneme na horní patro, hned za zuby a soustředíme se na čelo. Při nádechu stiskneme sval a vznikající energii (ať ji cítíme či ne) nádechem táhneme až k mozku (třetí oko). Nádechy zhruba 6-8 vt. Výdech opět pomalu s uvolněným svalem. Stažení svalu 2-8vt. Min. 10x.
3. Totéž opakujeme s normálním dýcháním. Zase min. 10x.


Doporučují 2x denně. Vytrvejte i když zpočátku nebudete nic cítit. Dobré i proti únavě a depresi.
Nejdůležitejší je dostat vznikající energii až k mozku. Stává se, že někde v těle se může zastavit, narazí na nějakou energet. dysbalanci. Toto místo můžeme prodýchávat, zároveň s působením PC svalu , nebo protahovat, masírovat apod.
Láska a sexuální energie nám dává nejlepší imunitu.

Ať se daří!